• DĚKUJI ZA POCHOPENÍ...

Dračí doupě - Jak přemluvit princeznu?! (hlasování)

14. září 2014 v 10:59 | Amanda |  Dračí doupě
Zdravím vás,
no, musím uznat, že škola se s námi vážně nemazlí a teprve až v pátek odpoledne jsem mohla s klidem v duši vydechnout.
Vrátíme se tedy opět k dračímu doupěti. Vaše promluvy k princezně byly zajímavé, otázkou je, která vás posune ve hře dál...Klasické hlasování komentářem, jeden člověk, jeden hlas. Do komentáře uvedete jméno autora promluvy...


Nakloním se k princezně, abychom měly oči zhruba ve stejné výšce.
"A víte vy co? Tak já vás to naučím! Ale nejdříve bych od vás potřebovala pomoct." Měla bych jí říct alespoň část pravdy, není lepší motivace než pomoc mamince. "Královně se udělalo trochu mdlo a já bych jí ráda nějak pomohla." Pokud by v tuto chvíli začala panikařit, jsem připravená začít ji uklidňovat, ale nepředpokládám to. Princezny jsou už od mala vychovávány ke správnému společenskému chování a zachovat si klidnou hlavu k tomu jistě patří. Ale co já vím o životě v paláci? Můžu se klidné plést... "Vy jistě víte, kde bych našla nějaké knihy o nemocech a jejich léčení, že?" Usměju se na ni.


Podíváš se na princeznu. *Královně jde o život, teď musí jít postavení stranou!* rozhodneš se konečně. "Kouzlo bych Vás dokázala naučit, ovšem první se potřebuji dostat do knihovny, abych našla jeden svazek..." záměrně zamlčíš to, že nevíš přesně, jakou knihu potřebuješ. A stejně tak, že jde o knihu o léčení nemocí, nechceš princeznu vyděsit, mohla by začít panikařit, kdyby si domyslela, že nevíš, jak pomoci královně.. "když mi pomůžete, ušetříme si spoustu času a budu tě moc to kouzlo naučit.." slíbíš jí a zčásti doufáš, že se nakonec nějak vyučování princezny vyhneš..


Mile se usměji na princeznu, která mne upřeně pozoruje. "Samozřejmě, že tě to kouzlo naučím! Jen mi prosím nejdřív zaveď do vaší královské knihovny," požádám ji uctivě. Musím Silverny nějak přesvědčit, aniž bych jí řekla, co se stalo s její maminkou! Nechci malou roztomilou princeznu vystrašit. Proto klidným hlasem pokračuji ve lhaní: "Víš, mám dobrou vílí kamarádku, která onemocněla něčím neznámým! Myslím, že odpovědi na své otázky bych mohla najít právě v té knihovně."
Silverny se zatváří poněkud pochybovačně. Trochu se kousnu do rtu. Uvnitř mě bodá svědomí jako ostré nepříjemné jehličky - vždyť lžu, a to navíc princezně! Ale tady jde o něco mnohem důležitějšího - záchranu vílí královny... Musím ji nějak přesvědčit a pokračovat ve svém plánu.
Naléhavě dodám: "Kamarádíme se už od raného dětství. Ale ji před několika týdny chytla strašná bolest hlavy, s níž si ani já vůbec nevím rady! Pořád polehává v posteli... Už by opravdu potřebovala pomoci."
Upřeně hledím na princeznu. Náhadou myslím, že jsem svůj proslov podala celkem přesvědčivě.
Tvář Silvery se rozjasní. Poznám, že mi uvěřila...
"Já vás to kouzlo naučím, ale nejdříve potřebuji vaši pomoc. Královně se udělalo špatně, a já potřebuji jít do knihovny a najít jednu knihu, abych si byla jistá, jaké kouzlo mám použít. Pomůžete mi, princezno?"
Silverny střelí pohledem směrem k mamince, a potom zpátky na léčitelku. V očích se jí objevuje strach, ale přikyvuje a vychází z místnosti.


Majkelina

Z MINULÉ KAPITOLY:
"No-o ano," vykoktáš ze sebe. ,,Ale, víte, já bych měla..." ale opět jsi přerušena ,,Chtěla bych to kouzlo umět," žadoní princezna.

PŘIPISUJI:
"Proč ne?" pokrčíš rameny. "Ráda vás ho naučím. Ale není to vůbec lehké kouzlo. Sice ho znám, ale abych vás ho mohla naučit, musím si být zcela jistá. Potřebuji, abystě mě zavedla do královské knihovny a pomohla mi najít jeden starý svazek."
Nemůžeš jí přece otevření říci, v jakém ohrožení její matka je.
"A pak mě ho naučíš?" zeptá se Silverny s nadějí.
"Ano," slíbíš. "Najdu svazek, v pokojích jejího veličenstva, vaší matky, ho nastuduji a naučím tě ho."
Princezna se chvíli mračí a zvažuje. Bojí se, aby to nebyl stejně planý slib, jako jí dala matka. Nakonec ale přikývne.
"Tak jo. Ale pospíšíš si s tím studováním. Chci se to kouzlo naučit, ještě než půjdu spát."
"Pospíším," slíbíš.
"Křídlo na to."
"Křídlo na to," zopakuješ. Otočíte se k sobě zády a synchronizovaně zatřepete křídly. Šustí, jak o sebe naráží. Silverny se usměje.
"Tak tudy."Nebudu k tomu mít žádný komentář, i když by se teda pár věcí našlo. Hlasování ukončím přístí týden touto dobou...
Vaše Amanda
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lillen Blake Lillen Blake | Web | 18. září 2014 v 16:02 | Reagovat

Tak já budu hlasovat jako první, teda :D Mně se nejvíc líbí ten první návrh, tedy Fránin ;-)

2 Mirimë (Karolína Kahounová) Mirimë (Karolína Kahounová) | Web | 19. září 2014 v 17:29 | Reagovat

Jsem pro Majkelinu :)

3 Kate Kate | E-mail | Web | 20. září 2014 v 19:32 | Reagovat

Konečně jsem se k tomu dostala. :D
Nejvíc se mi líbí asi nápad Frány. :)

4 Majkelina Majkelina | 21. září 2014 v 15:46 | Reagovat

Mirimë ;-)

5 Laura Laura | 26. září 2014 v 18:41 | Reagovat

Škoda že jsem nestihla přidat také svůj návrh, ale co, internetu neporučíš :D
Stejně si myslím, že na ten od Majkeliny by to nemělo (navíc jsem si chvilku slávy užila minule že :D), takže tímto hlasuju pro Majkelinu :)

6 Nemesis Moriko Nemesis Moriko | E-mail | Web | 7. října 2014 v 12:06 | Reagovat

Já hlasuju pro Majkelinu :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama