• DĚKUJI ZA POCHOPENÍ...

Dračí doupě - 4. část - Yvaine - V přízni urozené

30. srpna 2014 v 11:45 | Amanda |  Dračí doupě
Zdravím vás,
přestože jste měli všichni volnou ruku, většina se přiklonila k Lauřině verzi. Moc mi to neusnadňujete, takže já vám to taky neusnadním.

Pro osvěžení paměti, nebo pro ty, co ještě nestihli přečíst, předchozí část ZDE.

C, NAVRHNI ŘEŠENÍ
(Laura)

Já osobně navrhuju, aby Yvaine poprosila Silverny, ať ji dovede do knihovny a slíbí princezně, že ji to kouzlo naučí, když ji tam dovede. Poté může prohledávat knihovnu a ještě může teoreticky získat i pomocnici, která bude motivována k hledání a která se tam i trochu vyzná (samozřejmě by musela Yvaine vědět nebo aspoň tušit co hledá a vysvětlit jí to) a třeba při nějaké malé přestávce od hledání by ji to kouzlo mohla naučit..


ČÁST ČTVRTÁ - V přízni urozené
To kouzlo, samozřejmě že víš, jaké má princezna na mysli. Ty sama jsi z něj byla úplně na větvi, když jsi jej viděla poprvé. Ale možná by se dalo princeznino přání nějak využít.

,,Navrhnu jí, že když mi pomůže najít knihovnu, kouzlo jí naučím, a nejen to, určitě se tam i vyzná, to mi určitě ušetří spoustu práce...." proletí ti hlavou.

Při té myšlence tě ale hryže svědomí, jak si můžeš dovolit uzavírat dohody s princeznou, pořád je to tvá paní. Nemáš žádné právo jí takhle využívat. A i kdybys tu možnost připustila, jak princezně vysvětlíš, co hledáš. Možná je dítě, ale hloupá není.
Milosrdné lži máš sice v popisu práce, ale můžeš na princeznu vybalit historku "o své kamarádce, která je moc a moc nemocná", aniž by si princezna dala dohromady příznaky, které vidí ležet na královském lůžku mezi okvětními kvítky lotosu.

Ty její pronikavá očka na tebe stále zírají, musíš jí odpovědět, ale jak?Úkol je jasný, přesvědč princeznu. Jen jediná chyba tě může stát její pomoc, a nejen to.

(Pokud si myslíte, že víte jak princeznu přesvědčit, napište do komentáře v přímé řeči jak by to měla naše hrdinka udělat. Na chvíli tak převezmete mou roli a "promluva", která bude mít největší úspěch bude použita a citována v další části.)


Budu ráda za co nejvíce možností, projevte svou fantazii, a pokud napíšete svou verzi, ale pak se vám bude spíše zamlouvat promluva někoho jiného, můžete v komentáři podpořit svého favorita bez ohledu na váš návrh. Jsem na to zvědavá. :)

Děkuji za pozornost a mějte se krásně,
Amanda
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Lillen A. Blake Lillen A. Blake | Web | 30. srpna 2014 v 16:01 | Reagovat

Mně napadá jedině rozdělit to kouzlo na dvě části - jednu jí říct předem, druhou až potom... :D Na přesvědčování jsem nikdy nebyla stavěná. :)
Taky se měj krásně :)

2 Frána Frána | Web | 31. srpna 2014 v 23:13 | Reagovat

Nakloním se k princezně, abychom měly oči zhruba ve stejné výšce.
"A víte vy co? Tak já vás to naučím! Ale nejdříve bych od vás potřebovala pomoct." Měla bych jí říct alespoň část pravdy, není lepší motivace než pomoc mamince. "Královně se udělalo trochu mdlo a já bych jí ráda nějak pomohla." Pokud by v tuto chvíli začala panikařit, jsem připravená začít ji uklidňovat, ale nepředpokládám to. Princezny jsou už od mala vychovávány ke správnému společenskému chování a zachovat si klidnou hlavu k tomu jistě patří. Ale co já vím o životě v paláci? Můžu se klidné plést... "Vy jistě víte, kde bych našla nějaké knihy o nemocech a jejich léčení, že?" Usměju se na ni.

3 Nemesis Moriko Nemesis Moriko | E-mail | Web | 1. září 2014 v 18:52 | Reagovat

Podíváš se na princeznu. *Královně jde o život, teď musí jít postavení stranou!* rozhodneš se konečně. "Kouzlo bych Vás dokázala naučit, ovšem první se potřebuji dostat do knihovny, abych našla jeden svazek..." záměrně zamlčíš to, že nevíš přesně, jakou knihu potřebuješ. A stejně tak, že jde o knihu o léčení nemocí, nechceš princeznu vyděsit, mohla by začít panikařit, kdyby si domyslela, že nevíš, jak pomoci královně.. "když mi pomůžete, ušetříme si spoustu času a budu tě moc to kouzlo naučit.." slíbíš jí a zčásti doufáš, že se nakonec nějak vyučování princezny vyhneš..

- omlouvám se, že je to takové podivné, ale o vílách a navíc v 2. osobě jsem ještě nepsala, tak mi to moc nejde o:)

4 Mirimë (Karolína Kahounová) Mirimë (Karolína Kahounová) | Web | 1. září 2014 v 21:26 | Reagovat

Ach, to nemá cenu, právě jsem napsala komentář a on se mi smazal... nějaká "chyba serveru", či co. Dneska nemám čas, tak se se svým návrhem podělím až zítra :(. (Pokud na to nezapomenu :D. Doufám, že ne...)

5 Mirimë (Karolína Kahounová) Mirimë (Karolína Kahounová) | Web | 2. září 2014 v 20:00 | Reagovat

Mile se usměji na princeznu, která mne upřeně pozoruje. "Samozřejmě, že tě to kouzlo naučím! Jen mi prosím nejdřív zaveď do vaší královské knihovny," požádám ji uctivě. Musím Silverny nějak přesvědčit, aniž bych jí řekla, co se stalo s její maminkou! Nechci malou roztomilou princeznu vystrašit. Proto klidným hlasem pokračuji ve lhaní: "Víš, mám dobrou vílí kamarádku, která onemocněla něčím neznámým! Myslím, že odpovědi na své otázky bych mohla najít právě v té knihovně."
Silverny se zatváří poněkud pochybovačně. Trochu se kousnu do rtu. Uvnitř mě bodá svědomí jako ostré nepříjemné jehličky - vždyť lžu, a to navíc princezně! Ale tady jde o něco mnohem důležitějšího - záchranu vílí královny... Musím ji nějak přesvědčit a pokračovat ve svém plánu.
Naléhavě dodám: "Kamarádíme se už od raného dětství. Ale ji před několika týdny chytla strašná bolest hlavy, s níž si ani já vůbec nevím rady! Pořád polehává v posteli... Už by opravdu potřebovala pomoci."
Upřeně hledím na princeznu. Náhadou myslím, že jsem svůj proslov podala celkem přesvědčivě.
Tvář Silvery se rozjasní. Poznám, že mi uvěřila...

6 Kate Kate | E-mail | Web | 5. září 2014 v 18:32 | Reagovat

Nechce se mi to rozepisovat, takže jen velmi stručně :P
"Já vás to kouzlo naučím, ale nejdříve potřebuji vaši pomoc. Královně se udělalo špatně, a já potřebuji jít do knihovny a najít jednu knihu, abych si byla jistá, jaké kouzlo mám použít. Pomůžete mi, princezno?"
Silverny střelí pohledem směrem k mamince, a potom zpátky na léčitelku. V očích se jí objevuje strach, ale přikyvuje a vychází z místnosti. ;-)

7 Majkelina Majkelina | 7. září 2014 v 17:45 | Reagovat

Ahojk :)
Tak jo. Po dlouhém přemýšlení jsem něco vymyslela.

Z MINULÉ KAPITOLY:
"No-o ano," vykoktáš ze sebe. ,,Ale, víte, já bych měla..." ale opět jsi přerušena ,,Chtěla bych to kouzlo umět," žadoní princezna.

PŘIPISUJI:
"Proč ne?" pokrčíš rameny. "Ráda vás ho naučím. Ale není to vůbec lehké kouzlo. Sice ho znám, ale abych vás ho mohla naučit, musím si být zcela jistá. Potřebuji, abystě mě zavedla do královské knihovny a pomohla mi najít jeden starý svazek."
Nemůžeš jí přece otevření říci, v jakém ohrožení její matka je.
"A pak mě ho naučíš?" zeptá se Silverny s nadějí.
"Ano," slíbíš. "Najdu svazek, v pokojích jejího veličenstva, vaší matky, ho nastuduji a naučím tě ho."
Princezna se chvíli mračí a zvažuje. Bojí se, aby to nebyl stejně planý slib, jako jí dala matka. Nakonec ale přikývne.
"Tak jo. Ale pospíšíš si s tím studováním. Chci se to kouzlo naučit, ještě než půjdu spát."
"Pospíším," slíbíš.
"Křídlo na to."
"Křídlo na to," zopakuješ. Otočíte se k sobě zády a synchronizovaně zatřepete křídly. Šustí, jak o sebe naráží. Silverny se usměje.
"Tak tudy."

Majkelina :) :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama