• DĚKUJI ZA POCHOPENÍ...

Dračí doupě - 3. část - Yvaine - Kouzlo princezny

2. srpna 2014 v 15:41 | Amanda |  Dračí doupě
Zdravím vás,
ano, máte plné právo mě ukamenovat...


Myslím, že vaše volba byla až na pár výjimek vcelku jednoznačná.

B, Záchrana královny ve tvých rukou
(Život královny je teď na prvním místě, musíš zjistit, co je to za nemoc, a hlavně, jak jí léčit. Vládní formality počkají.
Můžeš se pokusit hledat odpověď v královské knihovně, ale ani knihy neví vše.)

ČÁST TŘETÍ - Kouzlo princezny

Mozek ti pracuje na plné obrátky. Možná bys měla informovat všechny v sále. Hned ale myšlenku zavrhneš, nemůžeš přece jen krčit rameny a vyvolat paniku by nemělo žádný smysl. Od dveří k tobě doléhájí hlasy z hlavní síně. Rada pokračuje.

V myšlenkách se ti vybaví tvá učňovská léta. Kdysi ti Mistryně nosila velmi vzácné svitky z Devoirského paláce. Básnila tehdy o královské knihovně. To je tvoje první vodítko. Najít knihovnu přece nemůže být tak těžké, i když o rozcestnících v chodbách opravdu pochybuješ, určitě se najde někdo, kdo tě tam zavede. Obcházíš postel a vydáváš se k menším obloukovým dveřím.

Dříve než je otevřeš se ale klika najednou sama od sebe pohne a dveře se otvírají. S úlekem uskočíš. Do místnosti přiťapká malinké stvoření. Chvíli na sebe zíráte a pak ta malá spustí: ,,Kdopak jste? A co je s maminkou?" otáže se hledíc na nehybnou siluetu na posteli. Prohlížíš si vílu od hlavy až k patě, dlouhé blonďaté kadeře vlasů po ramena, malý nosík a jemná ústa. Nejvíc tě ale upoutaly oči, pronikavě zelené. Zahalena byla do bílé tuniky se zelenými ornamenty a na zádech se jí rýsovaly blankytná křídla.

Mělo ti hned dojít, kdo to je. Jemně se ukloníš. ,,Nebojte princezno," spustíš přívětivým tónem, ,,královna bude v pořádku." Malá víla lehounce zatřepotala křídly. Zřejmě jí tvá odpověď neuspokojila. ,,Jmenuji se Yvaine," dodáváš, ,,jsem královská léčitelka.

Princezna očividně nejeví k tvému titulu dostatečné uznání. ,,Aha" řekne nedabyle a jde rovnou k posteli. Pomalu jí zatarasíš cestu vlastním tělem. ,,Víte princezno, královna je velmi unavená, neměly bychom jí rušit. Musí odpočívat," ohlédneš na královnu ležící na posteli.

Princezna ale hbitě uskočí na stranu a hrne se dopředu. Když ale spatří královnu jakoby jí v očích pohasla jiskra.
Víla se zatváří zklamaně. ,,Slíbila mi, že si na mě po zasedání udělá čas," fňukala. ,,Měla mě naučit nové kouzlo." prohodí spíše sama k sobě. Povzdechneš si a hlavou ti proletí vzpomínky na vlastní dětství. Princezna si ani neuvědomuje, na co se právě dívá. Chvíli jí její dětskou naivitu opravdu závidíš.

______________________________________________________________________________________________________________

Princezna Silverny, právoplatná dědička trůnu a jediná dcera královny Esmer Devoir. Vílí nástupkyně ale získává dostatečné magické schopnosti pro nadvládu nad štítem s dovršením dospělosti. Až tehdy může převzít místo po předchozí vládkyni.
Princezna Silverny je však ještě dítě, velmi mladá a nezkušená, než aby mohla nastoupit na trůn, natož vládnut.

Jak už bylo zníněno, les víl je závislý na ochranném štítu magie královského rodu. Pokud by královna zemřela, ačkoliv má nástupkyni, Fares Devoir by zůstalo napospas osudu, dokud by princezna nedospěla.

______________________________________________________________________________________________________________


Se svěšenými rameny se obrátí k tobě. ,,Asi máš pravdu," pronese se slzami na krajíčku, ,,pojďme pryč."
Chvíli váháš, princezna mluvila v množném čísle.

Najednou se v tobě opět ozve hlas zodpovědnosti. ,,Počkejte chvíli," a s těmito slovy se otočíš ke královně. Zavíráš oči a tiše odříkáváš kouzelnou formuli. Natáhneš ruce před sebe a začneš složitou sestavu pohybů rukou. Kouzlo se ti pomalu vytváří v dlaních. Ačkoliv princeznu nevidíš, cítíš, jak se užasle dívá a zelenou formu energie v tvých rukou. Nakonec ruce roztáhneš a dlaně namíříš ke královně.

Na postelí začnou rotovat dva souměrné krystaly jiskřící energie. ,,Co to...," začne větu princezna. V jejích očích se zrcadlí úžas. ,,Říkám jim Hlídači," přerušíš ji, ale než stihneš pokračovat, princezna spustí svou: ,,Vy umíte kouzlit!" zavýskne nadšením neprojevujíc další zájem o tvůj výtvor. Jiskřičky v jejích očích jako by znovu ožily. ,, Vy umíte kouzlit, " opakuje, ,,to je skvělé. Maminka mi slíbila, že mě naučí kouzlo, jenomže na mě nemá čas," povzdechne si. ,,Ale vy byste mohla, že jo," aniž by čekala na tvůj souhlas pokračuje. ,,No, maminka se vždycky dotkla nějaké květiny a ona se otevřela a na chvíli zazářila," nadšeně přikyvuje. ,,Říkala, že mě to naučí, jenže.." pohlédne k posteli. ,, Umíte to? A ovládáte i jiná kouzla?" zajímá se.

Naprosto zaskočena stojíš s pusou dokořán a hledíš a na mluvící stvoření jako by právě prošlo kopulí z jiného světa.
,,No-o ano," vykoktáš ze sebe. ,,Ale, víte, já bych měla..." ale opět jsi přerušena ,,Chtěla bych to kouzlo umět," žadoní princezna.

Začínáš váhat. Jak se rozhodneš?


Čas běží, jednej okamžitě….


A, Přání princezny
(Poslechneš princeznu a naučíš jí nové kouzlo. Za to jí můžeš požádat, aby ti ukázala knihovnu. Jako královskou dceru jí určitě vedou ke vzdělání. Co když ale princezna bude proti a bude chtít další a další kouzla. Mohla by ti tvou práci ještě zkomplikovat, ale můžeš si vůbec dovolit odmítnout princeznu?)

B, Sladké sny
(Ačkoliv se ti to moc nelíbí, asi nemáš na vybranou. Můžeš princeznu snadno a bez následně uspat. Vyhneš se tak plýtvání magie a ztrátě času, ale na druhou stranu je ti princezny líto. Život v paláci může být těžší než se zdá, trochu ti připomíná vlastní dětství, kdy od tebe všichni očekávali něco velkolepého. Až by se princezna probudila, jejich setkání by si pamatovala pouze jako sen. Ale jsi přesvědčena o tom, že se zvládneš zorientovat v královském paláci? )

C, Navrhni řešení
Více v pravidlech

1. Majkelina - komentář č. 1
2. Laura - komentář č. 3

(podle svého uvážení vyber a napiš svou volbu do komentáře)Děkuji za přečtení a vaši trpělivost, těším se na odpovědi,
Amanda
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Majkelina Majkelina | 2. srpna 2014 v 18:03 | Reagovat

Ahojky :)
Tak já jsem pro C. Nevím, přijde mi hloupé ji poslechnout i uspávat ji jen proto, že by to k ní bylo milosrdnější. Teď jde přeci o čas! Potřebuji zachránit královnu! Já bych si prostě dupla a jasně, nesmlouvavě bych jí řekla NE. Pak bych jí přikázala, aby mi pomohla. To na děti platí.
Majkelina :)

2 Amanda Amanda | Web | 2. srpna 2014 v 19:15 | Reagovat

[1]: Zajímavé, přesto ale hraješ za postavu, která je sice odhodlaná, ale citlivá. Navíc víly si svého královského rodu velmi váží a chovají k němu úctu.

Yvaine je vyloženě proti "srsti" (chápeme se.. :D ) aby se stavěla na odpor princezně, i když je "pouze" dítětem.

Nikoliv milosrdnější, ale pokornější. Yvaine je velmi mladá a na postu léčitelky je pouze krátce, aby si mohla dovolit říct NE.

Ale je to tvoje řešení, a pokud tě podpoří i ostatní, bude muset hold Yvaine maličko přitvrdit.

3 Laura Laura | Web | 2. srpna 2014 v 20:28 | Reagovat

Také se pokusím navrhnout řešení. Návrh od Majkeliny se mi líbí, i když by si pravděpodobně znepřátelila budoucí vládkyni. Ale dalo by se to možná říct i nějak mileji i s nějakým vysvětlením, jakožto princezna by měla být alespoň trochu chytrá a tak by jí mohlo dojít že je to vážné

Já osobně navrhuju, aby Yvaine poprosila Silverny, ať ji dovede do knihovny a slíbí princezně, že ji to kouzlo naučí když ji tam dovede. Poté může prohledávat knihovnu a ještě může teoreticky získat i pomocnici, která bude motivována k hledání a která se tam i trochu vyzná (samozřejmě by musela Yvaine vědět nebo aspoň tušit co hledá a vysvětlit jí to) a třeba při nějaké malé přestávce od hledání by ji to kouzlo mohla naučit...

4 Lillen A. Blake Lillen A. Blake | Web | 3. srpna 2014 v 13:51 | Reagovat

[3]: Wau, to je dobrý nápad, otočit to. Souhlasím s Laurou. Nejdřív knihovna, potom kouzlo :-D

5 blogctvrteholky blogctvrteholky | Web | 3. srpna 2014 v 15:54 | Reagovat

[3]: To je fakt skvělý nápad. Taky souhlasím s Laurou. Sice je to trochu vydírání, ale určitě to bude účinný... :-)

PS: Jestli chceš ty visačky na dveře, tak mi prosím napiš na email, ať se můžeme domluvit - ilonkha@seznam.cz

6 Eamane Eamane | Web | 4. srpna 2014 v 9:28 | Reagovat

Já bych zase byla trochu mrška a dala bych B :D

7 Kate Kate | E-mail | Web | 4. srpna 2014 v 15:50 | Reagovat

Já souhlasím s Laurou. Taky jsem chtěla něco takového navrhnout. :)

8 Mirimë (Karolína Kahounová) Mirimë (Karolína Kahounová) | Web | 10. srpna 2014 v 20:37 | Reagovat

Krásně napsané. Já souhlasím s Laurou, myslím, že to je dobrý nápad :)

9 sarush ef sarush ef | Web | 13. srpna 2014 v 22:20 | Reagovat

Já vlastně nevím. Nenapadá mě, jak by to mělo pokračovat, o to víc jsem ale zvědavá, jak to uděláš. A opět se mi to dost líbí, máš moc dobrý nápady, je v tom taková lehkost :)

10 Frána Frána | Web | 14. srpna 2014 v 16:04 | Reagovat

[3]: Páni, napadlo mě totéž. Takže souhlasím s tebou!
Takže souhlasím s Laurou! :D

11 Nemesis Moriko Nemesis Moriko | E-mail | Web | 18. srpna 2014 v 13:57 | Reagovat

Souhlasím s Laurou :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama