• DĚKUJI ZA POCHOPENÍ...

Květen 2014

Dračí doupě - 1. část - Yvaine - Prolog

24. května 2014 v 10:35 | Amanda |  Dračí doupě
Zdravím vás,
tak je to tady. :) Konečně jsem to sepsala do nějaké formy. Měla bych vás upozornit, že je to úvod, a to poměrně zdlouhavý úvod. Věci psány kurzívou jsou všeobecná fakta, většinou popisy, budu je vkládat do příběhu, abych vysvětlila, nebo přiblížila okolnosti.Nyní vás už nebudu zdržovat, snad se zalíbí. :)


Keep calm and love ZUMBA

22. května 2014 v 19:26 | Amanda |  Střípky do budoucna
Zdravím vás,
na to jak se to poměrně známé, jsem to vyzkoušela celkem nedávno. Ten zázrak se jmenuje Zumba. Jestli teď protáčíte oči nebo dokonce odvracíte zrak, vydržte to a neodsuzujte tento typ sportu tak rychle.

Svět knihy 2014 z pohledu Amandy

18. května 2014 v 19:53 | Amanda |  Má slova a jiné info...

Ať si říká, kdo chce, co chce, podle mě:
ÚŽASNÝ!!!!!

Bylo to dokonalé, od těch spousty knížek, úžasnou atmosféru až po skvělé autory.


(VŠECHNY FOTKY JSOU FOCENY NA MOBIL, PROTO PROSÍM OMLUVTE KVALITU, DĚKUJI)Pobočková "logika"

16. května 2014 v 20:22 | Amanda |  Má slova a jiné info...
Zdravím vás,
nemohu si neodpustit tento článek. V poslední době snad všechny mé SB vyhlásily kontrolu affs. Mám k tomu pár slov, které by vám mohly stát za uvážení...


Snad na každém blogu najdu seznam affs. "Slovo" affs je z anglického Affiliates, v překladu něco jako "pobočky", jako sloveso to má význam spřátelit se, vstoupit do, či přijmout za člena. Myslím, že význam toho slova je nám znám, taky se typicky používá SB (spřátelený blog).

Možná až teď se zamýšlím nad tím, jak se to absurdní. Nevím kdo to vymyslel, ale začínám o tom pochybovat.

Na blogu se rozšířilo takové pravidlo: "Komentuješ ty u mě, budu komentovat já u tebe....."
Do jisté míry to samozřejmě chápu, ale částečně mi to vůbec nejde do hlavy.

Můj postoj je takový, blogy, které se mi líbí, a které mi mají co nabídnout, ty navševěvuji, tam komentuji.
Nedávno jsem takhle "objevila" blog Eamane. To je něco úžasného, přečetla jsem od ní pár recenzí, nějaký ten článek a už ji mám v bloglovinu. Její blog se mi moc líbí, má to určitou úroveň, na kterou bych se taky někdy chtěla dostat. Nejsem žádný oficiální spřátelelý blog, prostě tam chodím ráda. A není blogování právě o tomhle? Milým vedlejším účinkem je samozřejmě to, že teď i ona komentuje u mě.

Já sama jsem náběr "affs" zrušila, protože to pro mě asi nemá smysl. Sama si musím vybrat, koho o přijetí požádám a čí blog budu číst. (sloupce v menu budou následně mírně upraveny)

A co vy, jak na to nahlížíte?


Komentujete dobrovolně, protože se vám můj blog a moje články líbí? Nebo proto, že jste si mě takhle jednou přidali do spřátelených blogů?

Já do kometování nikoho nenutím, nikdy jsem nenutila a nutit nebudu....

Samozřejmě další, u mě velmi problémová záležitost je volný čas. Jak už jsem řekla, čtu jen blogy, které mi mají co nabídnout a těch je neskutečně hodně. Strašně ráda bych všechno četla, ale uvědomte si prosím, že je konec školního roku, uzavírání známek se blíží a abych byla k sobě upřímná, nejsem natolik inteligentní, abych procházela se samými jedničkami bez pár hodin strávených nad sešitem.

Další věc jsou pak tréninky, vlastně jsem vyškrtala úplně všechny své zájmy, abych se mohla plně věnovat jen jednomu koníčku. Jediné co se ještě tak snažím udržet je blog...očividně ne moc úspěšně.

Závěrem bych řekla akorát to, že to že nekomentuji neznamená, že nečtu, většinou dávám 5 hvězdiček s tím, že okomentuji později...ale ne vždycky to vyjde. Už teď na mě z bloglovinu kouká děsivých třiatřicet nepřečtených článků. Myslím, že tak 12 z nich patří Lillen, což mě mrzí 2x víc, protože její blog je taky úžasný.
Všechny máte skvělé blogy, o tom nemůže být pochyb.


Děkuji za pozornost....

Amanda

Čtu na přání - Pan Davis

15. května 2014 v 22:35 | Amanda |  Čtu na přání
Ahojky,
vzpomínáte si ještě na Čtu na přání?

Do seznamu tedy přidávám další povídku. Autorkou je Majkelina, která bohužel svůj blog nedávno zrušila, ale i tak mi své dílko poslala. :)


Autorka: Majkelina
Seznam kapitol: -

Blog: -

Další tvorba: Javrejský hvozd, Prozření, Dáma z Erienu, Dračí doupě, Smrťův záskok

Anotace:

Někdy se dějí věci, které by se dít neměly. Věci, které ubližují. Věci, které ničí životy stovkám, ba tisícům lidí. Může taková hrůza přinést něco dobrého? Kathleen Riversonová přišla na to, že ano.


Dračí doupě - Vítězí víla

13. května 2014 v 9:20 | Amanda |  Dračí doupě
Milí drazí,
přes veškerou radost z plánované cesty na mezinárodní knižní veletrh jsem úplně zapomněla vyhodnotit Dračí doupě. Ale jak jste asi sami spočítali, vyhrává Yvaine a to 7:5.

Bylo to docela těsné, obě postavy si získaly vaše sympatie, za což jsem moc ráda.

Léčitelka

Víla


Jméno: Yvaine /Yvejn/

Věk: 6 897 dní
Výška: 98 cm
Povaha: spolehlivá, odhodlaná, citlivá
Schopnosti: létaní, magie, znalosti bylin, znalost řečí a písma, maskování
Silné stránky: rozvážnost, upřímnost, vypočítavost
Slabosti: nepatrnost, ostýchavost


SVĚT KNIHY 2014

12. května 2014 v 16:48 | Amanda |  Má slova a jiné info...
Tak je to tady,
SVĚT KNIHY slaví 20. výročí a já jej v Praze budu slavit taky. :D Jedu tam úplně poprvé, a doufám, že ne naposledy.

A co vy? Byli už jste tam někdy? Jedete letos?
Jestli už máte s tímto nějakou zkušenost, můžete se zmínit do komentářů. ;)

Slyšíte o tom poprvé? Tak mrkněte ZDE ;)

Vaše Amanda


Leonardo 8 - Moje první (a řekla bych, že i poslední) dadaistická báseň....

9. května 2014 v 23:29 | Amanda |  Poezie
Zdravím vás,
nedávno jsme v literatuře začali brát dadaismus.

Dadaismus je teda umělecký směr, který vznikl za 1. světové války ve Švýcarsku, pokud se nemýlím. Byla to reakce na zmatek, modernizaci, technický pokrok a na právě probíhající válečný stav....

Většinou díla těchto autorů byla zmatená jako válka sama. Jednalo se o hříčky slov a podobné slátaniny....

Naše (mě a Laury) báseň vznikla tak, že jsme vystříhaly nadpisy z katalogu albatrosu, otočili textem dolů a náhodně vytahovali a skládaly za sebe. Toto je naše první dadaistická báseň....


Dračí dilema

5. května 2014 v 18:10 | Amanda |  Dračí doupě
Zdravím vás,
no, moc mi to neustadňujete.

Mám takový problém. Když jsem se na anketu koukala kolem půl páté, bylo to 8 hlasů pro vílu a 7 pro princenzu. Když na to kouknu teď, tak je to 8 ku 8. Anketa měla být uzavřena přesně týden od vydání článku a to včetně času. Bohužel jsem to asi zapomněla někde zdůraznit, takže Hunter hlasovala pro Helen, ale po limitu, ale to nemohla vědět, protože jsem i do novinek napsala pouze datum. Moje chyba, omlouvám se.

Momentálně váhám mezi možností, buď vyhlásím Yvaine jako vítězku, nebo vezmu v potaz hlas Hunter a uděláme ještě výběr mezi Yvaine a Helen. Nakonec bych zvolila číslo 2, protože, jak tak koukám na tu anketu, v součtu je tam více hlasů, než mám dohromady návštěvníků.

To znamená, že si opět budete muset vybrat. Lastra a Lenzi jsou ze hry....Takže volíte mezi Helen a Yvaine, tentokrát ale bez ankety. Jeden návštěvník, jeden komentář, jeden hlas. Nakonec se to prostě bude sčítat, pokud to zase bude nerozhodně, tak si prostě hodím mincí. Klání začíná....... (uzavírám 11.5. v 18:10)

VS.
Podrobněji ZDE


Vaše Amanda

Citát č. 15

4. května 2014 v 11:35 | Amanda |  Citáty
Ahojky,
nedávno jsem v článku Lillen A. Blake narazila na citát, který v této rubrice prostě chci mít. Mě osobně se moc líbí. Díky Lillen. :)

,,Život nelze měřit na nádechy a výdechy. Život měříme okamžiky, které nám vyrazily dech."

Lillen A. Blake

Vaše Amanda