• DĚKUJI ZA POCHOPENÍ...

Prosinec 2013

Co mému blogu přinesl rok 2013...

28. prosince 2013 v 20:48 | Amanda |  Téma týdne
Zdravím vás,
je tedy po 24. Určitě se teď radujete z dárků, zkoušíte, co to všechno umí a tak...

Já věrná blogerka jsem se rozhodla věnovat čas tématu týdne a to roku 2013. (Jako bych článek na toho téma nepsala asi před týdnem, že...) Výjimečně nebudu psát o sobě..jste šokováni? Myslím, že o mě tady toho padlo až dost, a proto budu psát o svém blogu. (kdybych chtěla být originální, tak rozebírám, jak je 2013 krásné číslo, že se dá dělit 3, že římskými číslicemi je to MXIII, ale mám prázdniny, takže do háje s matikou! :D)

Zpátky k blogu...

Můj blog mi byl celý rok skvělým přítelem, učitelem a rádcem. Díky němu jsem se mohla dělit o své názory a číst ty vaše.

První rok blogovaní nebyl právě tak zlomový jako 2013. Pomohl mi ustálit priority a ujasnit cíle. Také jsem mohla blíže poznat vás, kteří tu ty bláboly čtete a já vám a mu(blogu) za to moc děkuji...

Díky blogování v tomto roce jsem si uvědomila spoustu věcí, především to, že nikdy nebudu schopna napsat povídku, natož knihu....A zase jen o sobě....já se nepoučím, kdyby tady byli smailíci ze skype tak hodím (facepalm) :D

Koho by zajímalo co ještě se stalo v roce 2013 zajímavého, tak to je to článek ZDE

Rok následující zatím vidím tak nějak mlhavě. Nic neplánuju, žádná předsevzetí.....Uvidím, co se z toho vyklube...a co vy???

už víte, co podniknete v roce 2014? Ať už na blogu..nebo třeba v životě? ;)

Přeji pěkný zbytek volna.. :)

Vaše Amanda


Přeji Veselé Vánoce a šťastný nový rok.....

24. prosince 2013 v 9:00 | Amanda |  Má slova a jiné info...
Zdravím vás,
tak můj blog slaví tedy již druhé Vánoce. Jako dárek pro něj a hlavně vás, čtenáře, jsem se rozhodla s novým rokem rozjet novou rubriku a to: Ze školních lavic.....Je neuvěřitelné, co se v naší třídě děje a některé příhody si opravdu zaslouží zveřejnit. :)

Takže, však to znáte:(Na obrázku je Olaf z Frozen, jestli neznáte a chce poznat, klikněte ZDE ;D )

Vaše Amanda

Recenze filmu: Frozen / Ledové království

23. prosince 2013 v 22:32 | Amanda |  Střípky do budoucna
Ahojky,
konečně jsem se dostala k této recenzi. Blog opět stávkuje a poté, co se mi to smazalo mě opravdu přešla chuť cokoli psát. Jakýkoli jiný článek se vždy zveřejní, jen ty recenze se vždycky musí alespoň jednou smazat..snad jestli to jako myslím vážně nebo co...

Mno to je jedno. Jak tak koukám z okna, na sníh to teda nevypadá....Částečně mi to ale vynahradil film Ledové království, kde je sněhu až moc a mráz zalézá do morku kostí...

Přeji pěkné počtení....(snažila jsem se vynechávat takové ty podstatné zvraty, takže může číst každý, kdo to umí a má čas :D)
Název: Ledové království
Z originálu: Frozen
Díl: 1/?
Žánr: Animovaný/ Dobrodružný/ Rodinný
Rok: 2013
Doba trvání: 109 minut
Režie: Chris Buck, Jennifer Lee
Předloha: Kniha - Hanz Christian AndersenSPS - Mrazivá

19. prosince 2013 v 14:55 | Amanda |  SMS pod stolem
(Článek byl zveřejněn už v lednu, momentálně je tady, aby mohl být ve dvou rubrikách. Děkuji za pochopení...Kdo básničku nezná, ať si klidně přečte... :) )

Zdravím vás,
tak nám konečně napadal sníh. Když už jsem u toho, konečně jsem se dostala k mému, dlouho odkládanému SPS. Téma- Mrazivá. Pojala jsme to formou básničky. Nechala jsem se inspirovat knihou Loď mezi hvězdami.

Ve zkratce: Jde o dívku zmrazenou v kryoboxu, do které se zamiluje jeden člen posádky na lodi Universum. Však jeho láska nemůže být opětována.

Básničku věnuji Lauře, protože právě díky ní, jsem tuto knížku poznala.Tento rok mě stále překvapuje a to ještě zdaleka neskončil...

11. prosince 2013 v 20:10 | Amanda |  Má slova a jiné info...
Po strašně dlouhé době vás zdravím....

Takže, moc se vám omlovám, že neobíhám, ale prostě nestíhám. Člověk v tom předvánočním shonu prostě neví, kam dřív skočit.

Co se dělo?

Bylo toho poměrně hodně. Takže je mi patnát.....PATNÁCT! UŽ PATNÁCT!!

Já jsem vlastně pořád stejná, jen mám takovou tu kartičku, co se jí říká občanka....Chjoo

Teď něco veselejšího. Tento rok se stalo tolik zázraků a to ještě neskončil....

Mistrovství sice minulo....(to byl jeden zázrak). Další...Na vánočním vyhlášení výledků/vítězů jsem dostala pohár z ligy za 1. místo...nevím jak jsem to udělala, prostě mi teď na knihovničce stojí asi 25cm velký zlatý pohár...a mám tam i jméno. Jako ty fotky z toho jsou fakt hvězdné..já takový poměrně vyjukaný obličej, jakože twl, jak jsem se sem proboha dostala?! Prostě......furt čekám, kdy se vzbudím a svět bude zase v pořádku...Kdy šípy lítají mimo terč a poháry dostávám jen zmrzlinové jako cenu útěchy......

Zázrak číslo 3. Já, naprosto nepoužitelná v jakékoli konverzaci a mluveném projevu. Dneska jsem převálcovala všechny svoje spolužáky v konverzační soutěži v němčině. Poté, co jsem zapomněla skloňovat, při popisu obrázku jsem řekla, že ten kůň, co tam tak stojí je zelený..(však jasně grün a braun si je tak hrozně podobné....asi tako Guten Tag a Shildkröte...to už tu taky bylo. (pro ty, co nerozumí, už se mi povedlo místo dobrý den říct želva a kůń byl zelený, místo hnědý :D)

Táák, teď by se mohly dít zázraky i na blogu. Mohlo by konečně všechno fungovat, včetně bloglovinu....Mohla bych začít chápat funkce...dobře, myslím, že toho chcu nějak moc. Mám zázraky vybrané na pár let dopředu....

A jak tu furt kecám a kecám, tak si ani neuvědomuju, kolik už je hodin. Musím vytáhnou cukroví z trouby.....

Huh..dobrý. :D Takže, já se jdu patlat s pečením...A jak jste na tom vy? Nějaký oblíbený druh cukroví? Pečete taky?

Mno nic, já letím, vše doženu přes Vánoce, slibuju...

Vaše Amanda

Citát č. 12

5. prosince 2013 v 18:22 | Amanda |  Citáty
Zdravím vás,
v poslední době všechny lidi v okolí štvu nebo nějakým způsobem irituji. Nevím, nedělám to záměrně.....(navíc na mě dopadá škola a s ní i depresivní naladění)

Abych to trošku vyvážila svou depresi, vybrala jsem citát o lásce. :) Já jsem ho poprvé slyšela u své kamarádky Tess, která ho pravděpodobně přeložila z francouzštiny a upravila (a já ještě po ní). :)
Snad se zalíbí..

"Láska jsou přesýpací hodiny,
v hlavě ubývá, ale srdce se plní."
Tess

Pro dnešek vše :)

Vaše Amanda

Němé ticho

2. prosince 2013 v 20:04 | Amanda |  Poezie
Ahojky,
nějak jsem nepřišla na způsob, jak to mít zároveň v PPJ a zároveň v Poezii. (mluvím o rubrikách)
Vyřešila jsem to poněkud primitivně a jednoduše. Zveřejňuji to znova a tentokrát zařazuji pod poezii. Navíc si myslím, že to stejně valná většina z vás nečetla, protože je to skoro stejně staré jako můj blog. :)