• DĚKUJI ZA POCHOPENÍ...

Únor 2013

30 days book challenge- Den 26: Oblíbená non-fikce

28. února 2013 v 18:55 | Amanda |  30 Days book challenge
Ahojky,
já non-fikce moc nečtu, ale na jednu jsem si vzpomněla...Četla jsem ji na dovolené, když jsem po dočtení Únosu čtvrté princezny neměla co dělat. :)

Bílá Masajka

Autor: Corinne Hofmanová
Díl/y: 3
Žánr: Životopis

Anotace:
Na první pohled se mladá Corinne hluboce zamiluje do urostlého masajského válečníka, opustí kvůli němu dosavadní způsob života v civilizované společnosti a bezhlavě se vrhá do pro ni neznámé keňské buše.
V neuvěřitelně primitivních podmínkách si prožije ráj i peklo na zemi a sen o velké lásce se posléze změní v zápas o holé přežití. Nekončící dobrodružství přivede mladou ženu na pokraj duševních i fyzických sil a ocitá se zcela bez prostředků.
Svůj boj však nakonec s dcerkou Napirai přece jen vyhrává.Vaše Amanda

30 days book challenge-Den 25: Oblíbená kniha, kterou jsi četl/a ve škole

27. února 2013 v 12:09 | Amanda |  30 Days book challenge
Já s sebou knihu tahám vždy a všude (takže podle toho taky vypadá), to znamená, že i do školy.

Gorian - Odkaz hvězdných mečů
Autor: Alfred Bekker
Díl/y: 3
Žánr: Fantasy

Anotace:
Pán mrazivé pevnosti Morygor nelítostně posouvá hranice své zlověstné a kruté ledové říše. Jeho vláda nad celým světem se zdá být jistou budoucností, kterou mohou zvrátit jen dva kouzelné meče v rukou Goriana. Mladému čaroději je totiž v čarách osudu předurčeno, aby se Morygorovi postavil a zkusil jej zastavit. Na své cestě za ztracenými meči, Astrokordem a Stínomorem, které ukul jeho otec, jej doprovází gnóm Beliak, spolužák z řádové školy Torbas, budoucí léčitelka Sheera, mistr meče a magie Thondaril a kamenný démon, Gargoyle Ar-Don. Tato zvláštní družina hrdinů musí společně čelit nemrtvým mrazivým válečníkům, bohům mrazu, hadím lidem, Baziliškům, leviatanům a dalším prapodivným stvořením ve světě, kde všem zbývá jediná jistota - nepřítel je stále silnější!Vaše Amanda

30 days book challenge-Den 24: Kniha, ve které je tvá oblíbená scéna

26. února 2013 v 8:00 | Amanda |  30 Days book challenge
Zdravím vás,
je spoustu knih a taky soustu oblíbených scén, ale moc ráda mám triologii Hex Hall. :)

Čarodějnice z Hex Hall

Autor: Rachel Hawkinsová
Díl/y: 3
Žánr: Fantasy+román

Anotace:
Sophie Mercerová je čarodějka. Jenže její kouzla většinou skončí katastrofou a její poslední šancí je Hex Hall, elitní nápravné zařízení pro adolescenty Prodigia, tedy pro čarodějky, kouzelníky a řádku dalších bytostí. Sophie se už během prvního dne podaří dosáhnout prvních výsledků: získá tři mocné nepřítelkyně, zakouká se do přitažlivého kouzelníka a dostane novou spolubydlící, jedinou upírku na škole. Vedle (ne)obyčejných školních starostí bude Sophie muset čelit i zlovolné síle, která začala útočit na studenty Hecate Hall…Vaše Amanda

30 days book challenge-Den 23: Kniha, o které říkáš, že jsi ji četl/a, ale není to pravda

25. února 2013 v 19:59 | Amanda |  30 Days book challenge
Jediné knížky, o kterých něco takového tvrdím je povinná četba. Tuto knihu jsem v částech poslouchala jako audio. A když se mě na to potom učitelka zeptala, naštěstí jsem věděla, o co go.

Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce

Autor: Robert Fulghum
Díl/y: 1
Žánr: Beletrie

Anotace: Jsou to prostě různé povídky z života Roberta Fulghuma...co jiného dodat?!


Vaše Amanda

Soutěž - (S)pisálek

25. února 2013 v 18:00 | Amanda |  Má slova a jiné info...
Ahojky,
chci vám představit soutěž (S)pisálek, kterou pořádá lillinka. Více zde:(http://lilliinka.blog.cz/1302/soutez-informace)


Vaše Amanda

Nová povídka- Psáno gryfím brkem

24. února 2013 v 16:21 | Amanda |  Psáno Gryfím Brkem
Zdravím vás,
konečně jsem se rozhoupala a začala jsem pracovat na povídce..Tak trochu jsem Slzy Bohyně pověsila na hřebík, ale páč změny jména rubrik se nějak neprojevují, tak se o mém novém dílku dozvídáte až teď.O co vlastně jde?

Anotace: Nerada píšu anotace, protože nikdy nevím jestli je dodržím, vždycky může přijít lepší myšlenka, která příběh oživí,ale trochu změní. Vyzradím jen tolik, že příběh bude z pohledu kluka, jménem Jamie a jak už napovídá nadpis..nějakou roli tam sehrají gryfové. Příběh se odehravá v našem moderním světě..uvidím, jak se s tím poperu.

Žánr: Fantasy

Počet Kapitol: Neurčeno (ale 4 už mám napsané :D)

Čím je tato povídka zvláštní(i pro mou osobu)?

Tak hlavně je to to, že píšu z pohledu kluka, prostě jsem to chtěla vyzkoušet. Doufám, že vás zaujme zápletka, páč v dnešní době je velmi komplikované vymýšlet nové a nové příběhy. Moc bych si přála, aby mé dílko bylo originální a aby nikdo nemohl napsat, že je to podobné tomu a tomu a že jsem to zkopírovala. Nekopíruju, aniž bych uvedla zdroj a rozhodně nekopíruju a nevydávám za vlastní.
Další takovým mým dalším cílem je, že budou jména kapitol, ale na tom až tak nesejde. :)

Snad se vám líbí název.
První kapitola se objeví jakmile dodělám challenge. :)

Vaše Amanda

30 days book challenge-Den 22: Kniha, kterou se chystáš číst

24. února 2013 v 9:20 | Amanda |  30 Days book challenge
Ahojky,
mno táák toho je trošku více...vždycky máte další díly nebo volné pokračování, které hodláte číst. Ale knížka, kterou určitě a jistě budu číst, tak je Syn Pekel, ale budu si muset ještě 3 dny počkat, než vyjde. :)

Syn Pekel
Autor: Michaela Burdová
Díl/y: 2
Žánr: Fantasy

Anotace:
Vydejme se do Velwetie, tajemné země obývané Temnovlky - nesmrtelnými bytostmi, ze kterých jde strach a lidé jsou pro ně pouhou kořistí.

Minulost vlkodlaka Nerana, nazývaného Syn pekel, je s Temnovlky pevně svázána. Pouze čarovný nektar Étarlininy slzy by mu mohl pomoci se odpoutat a zvrátit svůj osud. Musí uzavřít spojenectví s elfkou Liadel, kterou ze srdce nenávidí. Podaří se mu odhalit její tajemství? Bude Neranovi odpuštěna dávná zrada? Ve Velwetii mezitím propuká boj temných sil - třinácti démonů. Neran je vtažen do bitvy o moc. Kdo zvítězí, rozhodne o osudu celé země.


Moc se na něj těším
Vaše Amanda

30 days book challenge-Den 21: Oblíbená obrázková kniha z dětství

23. února 2013 v 8:16 | Amanda |  30 Days book challenge
Ahojte,
Obrázkové knížky jsem nikdy moc nemusela, ale tuhle jsem měla moc ráda.

Mimochodem, zjistila jsem, že toto challenge dělá i Nikaroovy. A právě Nikaroovy to pojala formou mluveného slova a webkamery. Tlesk! Tlesk! Tlesk!...Já zůstanu i svých článků :D

Luko, Malý Vlkodlak

Autor:Sandra Verbová
Díl/y: 1
Žánr: Horor+Fantasy

Anotace:
Nechte se zavést do světa napětí a fantazie. Město Stvůron je místo plné nadpřirozených bytostí. Magické, nevyzpytatelné i nebezpečné. Vedle lidí zde žijí skřetové, upíři, čarodějky… ale hlavně vlkodlaci. Nejvýznamnější rod, s tajemnou minulostí, starý tisíc pět set let. Luko, dvanáctiletý chlapec s pronikavýma očima a zvláštním nadáním, je potomek vládce vlkodlaků. V nádherném domě vyrůstá spolu se svými nesmírně protivnými bratranci…
Vaše Amanda

30 days book challenge-Den 20: Knihu, kterou jsi nejvíc krát četl/a

22. února 2013 v 12:18 | Amanda |  30 Days book challenge
Nechce se mi tu dávat už asi potřetí Poselství Jednorožců...jak už jste si možná všimli, touto knihou jsem byla naprosto poblázněná.Což se dost projevuje v mých básníckých dílkách, nejméně 3 jsou inspirovány právě PJ.

Knihu, teda celou triologii jsem celkem četla 8x. :) Ale dávat to sem znovu...ne, myslím, že to stačilo.. takže tu dám druhý příběh Michaely Burdové a to Křišťály Moci :)

Autor: Michaela Burdová


Vaše Amanda

30 days book challenge-Den 19: Kniha, která tě změnila

21. února 2013 v 12:12 | Amanda |  30 Days book challenge
Podobné téma už tady bylo...ale nevadí. Možná mě tato kniha, tak úplně nezměnila, ale četla jsem ji o minulých prázdninách a po těch jsem byla jako vyměněná. (Těžko posoudit, zda na tom ta kniha měla nějaký podíl :D )

Ráda bych vám představila...
Únos čtvrté princezny

Autor: Julia Goldingová
Díl/y: 1
Žánr: Román + Fantasy

Anotace:
Strhující dobrodružný román pro všechny milovníky dobré četby Princezna Taoshira a princ Ramil mají z vůle vládců svých zemí uzavřít výhodný sňatek. Ani jeden není nadšen, protože už při prvním setkání k sobě cítí silné nesympatie. Osud je ovšem svede dohromady prostřednictvím společného nepřítele. Oba jsou uneseni a budou muset překonat vzájemnou nenávist, aby unikli celé řadě nebezpečí, která je na útěku čekají. Kniha nabitá akcí, souboji, honičkami i romantickou láskou

Vaše Amanda