• DĚKUJI ZA POCHOPENÍ...

Říjen 2012

Téma týdne - Jedno slovo

31. října 2012 v 17:42 | Amanda |  Téma týdne
Ahojky,
tak je tu další téma týdne. Je to téma: Jedno slovo. Napsala jsem kratičkou úvahu, tak snad se bude líbit.

Jedno slovo

Jedno slovo, jak jen ho charakterizovat?
Jedno slovo, jen kratičký okamžik, který mění život. První slovo je v životě dítěte jeden z nejlepších okamžiků. Nebo to ANO, když zazní věta ,,Vezmeš si mě?". Jedno slovo je taky nadávka, kterou pošlete za neschopným úředníkem. Jedno slovo může vyjadřovat ty nejkrásnější chvíle. ,, Miluji", ale taky ty nejhorší. ,, Nenávidím".Jedno slovo je okamžik, který mění životy, ale dejte si pozor, aby vám toto slovo život nezničilo.Vaše Amanda

Amandina Knihovna- Tajný kruh- Zasvědcení

26. října 2012 v 18:21 | Amanda |  Amandina knihovna
Ahooooj,
tak jsme se rozhodla, že svou knihovnu ještě rozšířím. Tentokrát uvádím knihy Tajného kruhu.

Autor: L. J. Smith
Díl/y: 3
Žánr: Scifi + Fantasy

Anotace: (opsána z knihy):
Cassie je donucena se přestěhovat ze slunné Kalifornie do ponuré Nové Anglie a stále touží po svém starém životě. A to přesto, že cítí zvláštní spřízněnost s hrozivou skupinkou teenagerů, kteří terorizují její školu. Po zasvěcení do klanu čarodějek, které už po staletí ovládají New Salem, se stává součástí Tajného kruhu, opojného a smrtelně nebezpečného zároveň.


Další díly: Otrokyně, Moc+ doplňkové vydání- Rozkol

Amandino Hodnocení: Možná je tato kniha chválena odborníníky. Další sága autorky Upířích deníků. Narozdíl od deníků jsem četla první díl Tajného kruhu a nemohu říct, že by mě to nějak extra oslovilo. Druhý díl mi leží v knihovně a já se ho nutím přečíst, abych mohla říct, že jsem to četla. Příběh mi přišel moc hraný a předvídatelný. Knihu bych zhodnotila slovy: ,,Znám mnohem lepší!"

Poznámka: Má slova nemají a nechcou urážet vášnivé čtenáře L. J. Smithové. Je to pouze můj názor. Pokud jste četli a jste opačného, či stejného názoru, ozvěte se v komentářích.
Vaše Amanda

Anketa- Amandina Knihovna

25. října 2012 v 17:19 | Amanda |  Má slova a jiné info...
Ahojky,
rozhodla jsem se založit tuto anketu a chtěla bych znát váš názor na rubriku Amandina Knihovna. Pokud se vám nehodí žádná s mých odpovědí, mužete uvést do komentářů vlastní.
Díky!!!

Vaše Amanda

Amandina knihovna - Zahrada Nesmrtelnosti - Past

24. října 2012 v 19:46 | Amanda |  Amandina knihovna
Zdravím vás,
tak zase po delší době uvádím nějaký článek. Jde o úžasnou knihu jménem Zahrada nesmrtelnosti- Past.

Autor: Lauren DeStefano
Díl/y: 3
Žánr: Fantasy+Román

Anotace:
Děj se odehrává v budoucnosti. Když po třetí světové válce zanikly všechny kontinenty, až na Severní Ameriku. Ale to není jediná změna. Vědci našli lék na rakovinu a všechny ostatní nemoci. Jenže i tenhle lék má svůj háček. Když se celý národ odprostil od nemocí přišlo něco horšího. Nákaza, které se říká VIRUS. Děti generace, jenž požila lék, se dožijí pouhých 20 let a tak lidský národ pomalu, ale jistě vymírá.
V tomto světě žije patnáctiletá dívka Rein se svým bratrem Rowanem. Rein je však unesena a dostává se do sídla boháče Lindena Ashbyho. Jeho otec první generace udělá vše pro naleznutí léku na VIRUS a zachránu svého syna. Rein se tak stává jednou z jeho tří manželek. Tento život, ač je obklopována bohatsvím a služebnictvem nesnáší. Chce volnost a ne vynuceného manžela, který jí drží pod zámkem. Rozhodne se tedy pro únik, však netuší, do jaké pasti se zapletla.


Další díly: Horečka, Sever


Hodnocení: Touto knihou jsem byla naprosto uchvácena. Jak příběh tak obálky mě velmi zaujaly. Děj je úžasně promyšlený a každá kapitola je stále čtivější. Kniha vtahuje do situací a pocitů hýčkané, avšak trpící Rein. Od knihy nedokážete odtrhnout oči.


Doufám, že vás zaujme a vaše oči si budou užívat každý řádek tohoto příběhu.

Vaše Amanda

SPS - Chvíle klidu

17. října 2012 v 19:47 | Amanda |  SMS pod stolem
Zdravím vás,
tak jsem se konečně dostala k psaní, no řekněme, že poslední dobou nemám náladu ani inspiraci, ale i tak se tu musí občas něco objevit.
Tento článek je z projektu SPS, který pořádá Majkelina.

Chvíle klidu

Kolem hlavy jí vířily bublinky kyslíku. Byla ponořena ve svých myšlenkách. Užívala si tu chvíli. Chvíli ticha, kdy jí nikdo nerušil. Tu chvíli, kdy ji netížily povinnosti, kdy si vyprázdnila hlavu a nenechala se rozrušit starostmi, kdy se jí nic netýkalo, kdy byla svobodná a nespoutaná. Prostě chvíli klidu,o které snila, o které si myslela, že nikdy neskončí. Jenže pak se její hlava vynořila zpět nad vodní hladinu, zpět do reality.

Počet SMS: 3
Počet znaků: 447

Vaše Amanda

Citát č. 3

6. října 2012 v 11:02 | Amanda |  Citáty
Zdravím vás,
tak tady mám další svůj citát.
Další věc, kterou vám chci sdělit, že nestíhám, jako obvykle. Jsem ráda, že nadále navštěvujete můj blog, a že svými komentáři mě inspirujete a popoháníte dál k dalšímu psaní, ale teď zpátky k mému citátu.

,,Hrdinou jsem ve svých snech,
však nezáleží na snění, ale na činech."
Amanda

Tak doufám, že se líbí. Takové bláboly mě většinou napadají ve chvílích, kdy bych to vážně nečekala.

Vaše Amanda

Amandina Knihovna- Křišťály Moci- Zrada temného elfa

1. října 2012 v 16:34 | Amanda |  Amandina knihovna
Ahooj,
tak jste se konečně dočkali Křišťálů moci.

Autor:Michaela Burdová
Díl/y:4
Žánr: Fantasy

Anotace:
Vítejte v Mianthilii, čarovné zemi elfů!
Síly dobra a zla stojí proti sobě! Temní a Bílí elfové se dávají do boje o semd křišťálů moci, jejichž prostřednictvím je možné ovládnout celý svět. Dle proroctví může křišťály najít a získat pouze obyčejná venkovská dívka Neilin, která však o svém poslání nic netuší. Dívky se snaží zocnit Temný elf Izgrael, proti kterému stojí bojovník bílích elfů Arwin.
Jak dopadne boj dvou mocných znepřátelených sil?
Podaří se Neilin najít a získat první z mocných křišťálů?


Další díly: Hněv pána ohně,Věž Zkázy, Minotaurus

Amandino Hodnocení: Tato kniha, stejně jako Poselství Jednorožců má skvělý příběh i zápletku. V mém okolí jsou KM chváleny mnohem více, ale podle mě má PJ něco do sebe, ale i tak je tento příběh naprosto unikátní a rozhodně stojí za vaši pozornost.

Vaše Amanda