• DĚKUJI ZA POCHOPENÍ...

Září 2012

Skvělá blogařka Laura(Tashie)

29. září 2012 v 9:54 | Amanda |  Má slova a jiné info...
Ahojky,
chci vám představit svoji kamarádku Lauru, někdy zvanou Tashie. I ona má svůj skvělý blog, který stojí za zhlédnutí. Narozdíl ode mě se dokopala k tomu aby napsala povídku. Její povídka nese jméno Lasariana.

Více na jejím blogu: http://laura-leo.blog.cz/
Ps: Tento článek již dávám po druhé, protože jsem ho zastínila svým SPS. Budu ráda, když oceníte Lauřino nadání.

Vaše Amanda

SPS - Nádech

25. září 2012 v 20:42 | Amanda |  SMS pod stolem
Zdravím vás,
tak jsem dokopala músu, aby mi pomohla s mým SPS. Tématem byl Nádech.
(OPĚT V DEPRESIVNÍM NALADĚNÍ)

Nádech

Nádech. Výdech. O další krok blíže k nepoznanému. Nádech. Výdech. O další krok blíže k výšinám. Nádech. Výdech. Být či nebýt? Nádech. Výdech. Další krok ke kraji. Nádech. Výdech. O krok blíže k tajemství dosud neodhalenému. Nádech výdech. Na kraji stojí. Nádech. Výdech. Skok do neznáma. Nádech. Výdech. To, že vám před smrtí proběhne v hlavě celý život, je pravda. Nádech. Výdech. Ozvala se rána, když se její tělo rozprsklo na silnici pod mostem. Ticho. Ticho.

Znaků: 468
SMS zprávy: necelé 3


Já vás varovala. Má nálada mě ubíjí. Ale i tak doufám, že vás to zaujalo.

Vaše depresivní Amanda

Úžasná blogařka Tashie(Laura)

25. září 2012 v 12:17 | Amanda |  Má slova a jiné info...
Ahojky,
chci vám představit svoji kamarádku Lauru, někdy zvanou Tashie. I ona má svůj skvělý blog, který stojí za zhlédnutí. Narozdíl ode mě se dokopala k tomu aby napsala povídku. Její povídka nese jméno Lasariana.

Více na jejím blogu: http://laura-leo.blog.cz/


Vaše Amanda

Amandina Knihovna - CHERUB

24. září 2012 v 16:30 | Amanda |  Amandina knihovna
Ahojky,
tak vám zde představuji nasprosto dokonalou ságu, která nese jméno CHERUB. Možná už jste o ní někdy slyšeli, ale tyto knihy stojí za víc, než pouhé doslechnutí. :)

Autor: Robert Muchamore
Díl/y: 11

Anotace:
Co je to CHERUB?
Cherub je samostatná jednotka bridské špionážní služby. Jeho agenty tvoří děti ve věku 10-17 let. Všichni členové CHERUB jsou sirotci, kteří se dostali do dětských domovů a jiných zařízení a pak prošli základním výcvikem pro práci tajných agentů. Žijou v kampusu CHERUB, tajném zařízení skrytém na anglickém venkově.

Jak jsou děti užitečné?
Hodně, kdo by podezíral malé dítě ze špionáže a právě proto se dokážou dostat k informacím, na které nemají dospělí žádnou šanci.


Série od prvního dílu:
Nováček
Třída A
Vězení
Pravda
Šílenství
Zvíře
Pád
Gangy
Náměsíčník
Generál
MotokářiAmandino Hodnocení:
K této knize jsem nenapsala anotaci, ale i přes to doufám, že vás tato sága uchvátí stejně jako mě. Tento příběh je originál a žádný podobný nenajdete. Agenti CHERUB jsou docela obyčejní náctiletí, co nemaj v hlavě jenom tajné mise, ale i svůj osobní život. Každý díl je unikátní a některé scény by si zasloužily oskara. Tak neháhejte a vyhledávejte ve své knihovně :D

Amanda

Téma týdne - Já věřím na víly! A jo a jo!!!

23. září 2012 v 14:12 | Amanda |  Téma týdne
Ahojky,
dnes jsem se zaměřila na Téma týdne a musím říct, že jsem se u toho pěkně zasmála, když jsem jej viděla. Děsně se mi to líbí, ale v životě bych to asi nepojala za téma, ale změna je život no ne?

JÁ VĚŘÍM NA VÍLY! A JO A JO!

Jeho malá modrá očka spočinula zarytá ve výloze. Tohle udělá snad každé dítě, když projde kolem hračkářství. Spoustu tvarů, barev, druhů a materiálů. Jakou jen si vybrat? Chlapeček uchopil maminčinu ruku a táhnul jí směrem k obchodu. Maminka se pousmála a na svých vysokých podpatcích jej s ťukáním následovala.
Malý klučina probíhal kolem regálů a nemohl si vybrat. Autíčko, vláček nebo snad medvídek? Ne, ani jedno. Jeho pohled se zastavil na malé gumové figurce. Květinová víla v zelených šatičkách a stříbřitými křidélky. Seděla v květu lilie jako by zasněně se koukala na strop. Malého chlapečka tato, i když holčičí figurka uchvátila. Udělal pár krůčků, aby si jí prohlédl blíže, když tu najednou jako by otočila hlavičkou a jemně se na něj usmála. Chlapec zavrtěl hlavou a protřel si oči, ale víla je už zase zasněně koukala do stropu. Opatrně jí vzal do dlaní a štrádoval si to k pokladně. Maminka jen překvapeně zírala na kousek gumy v dlaních svého dítěte. ,, Mami, tohle, chci," řekl a udělal prosebná očka. ,,Vážně?" otázala se nevěřícně maminka. ,,Ona se na mě usmála, je to moje kamarádka," řekl a pohladil vílu po křídle baculatým prstíkem, ,, Víly neexistují," protestovala maminka. ,,To není pravda" rozkřikl se, ,,ona se na mě usmála," prohlásil a měl slzy na krajíčku. ,,Už jsi přece dost velký, abys věřil na víly," prohlásila maminka. ,,Existují, já věřím na víly a jo a jo." mlel si pořád tu svou.

Když o chvíli později vycházeli z obchodu, malý chlapec svíral svou vílu v dlaních. ,,Já věřím na víly a jo a jo!" pošeptal jí do ucha a láskyplně se na ni zadíval. Gumová figurka pootočila hlavičkou a mrkla na něj svým velkým zeleným očkem.

Víly přeci existují, ale jen dětská mysl je dost otevřená, aby tomu uvěřila.


Vaše Amanda

Amandina Knihovna - Darren Shan a Madame Okta

22. září 2012 v 17:19 | Amanda |  Amandina knihovna
Ahojky,
tak vám představuji další skvělou knihu. Hlavní hrdina je pojmenovám po autorovi, ale co, aspoň v tom není nepořádek. :D


Autor: Darren Shan
Díl/y: 12
Žánr: Horor+Fantasy

Anotace:
Darren Shan je obyčejný chlapec, který se nikdy nevyhne klukovským potyčkám a nějakým těm problémům, ale když do města dorazí Panoptikum zrůd, jeho osud se náhle změní. Panoptiko, názvem Circo Monstruoso je potulný Cirkus s výstavou lidských i nelidských zrůdiček. Když se Darren společně se svým kamarádem Stevem Leopardem vydá na jejich představení, pozná úžasnou pavoučici Madame Oktu. Darren měl odjakživa pavouky v zálibě a proto se jí pokusí ukrást, ale její majitel to nenechá jen tak. Darren sice Madame Oktu ukradne a naučí se jí ovládat, ale za jakou cenu? Tento pozoruhodný pavouček, kousne jeho nejlepšího přítele Steva a on tak musí zpátky do panoptika.


Amandino Hodnocení a jiný kecy: Tato kniha je naprosto úžasná a když říkám úžasná, myslím ÚŽASNÁ. Je možné, že vás má anotace nezaujme, ale nenechte se tím odradit. Tato skvělá sága má něco do sebe, je to jeden z nejlepších příběhů, které jsem kdy četla. Pokud vás první díl nezaujme natolik abyste četli další díly, přeneste se přes to. Příběh Darrena Shan nabírá s dalšími díly na obrátky a každý díl je lepší a lepší a tato sága si opravdu zaslouží vaši přízeň a pozornost.


Další díly:
 1. Darren Shan Madame Okta
 2. Darren Shan Upírův pomocník
 3. Darren Shan Krvavé chodby
 4. Darren Shan Upíří hora
 5. Darren Shan Zkoušky smrti
 6. Darren Shan Upíří kníže
 7. Darren Shan Lovci z přítmí
 8. Darren Shan Spřeženci noci
 9. Darren Shan Zabijíci úsvitu
 10. Darren Shan Jezero duší
 11. Darren Shan Pán stínů
 12. Darren Shan Synové osudu
Doufám, že se bude líbit!!!

Vaše Amanda

Blog roku 2012

22. září 2012 v 8:35 | Amanda |  Má slova a jiné info...
Ahojky,
objevilo se hlasování o nejlepší z blogů. A je jen na vás, který se vám zalíbí.

Upozornění: Soutěže se účastní i blog Michaely Burdové (http://burdova-michaela.blog.cz/)
Tak hlasujte a ať vyhraje ten nejlepší!!!
Vaše Amanda

Amandina knihovna - Poselství Jednorožců

19. září 2012 v 20:21 | Ämanda |  Amandina knihovna
Zdravím vás,
chtěla bych vám představit trilogii Poselství Jednorožců. Většina z vás již knihu četli, ale i tak jsme se rozhodla ji dát do své knihovny.

Autor: Michaela Burdová
Žánr: Fantasy
Díl/y: 3

Anotace:
Vydejte se za dobrodružstvím do Lilandgarie, země posvátných jednorožců!
Jednorožci jsou ztělesněním dobra a dokud drží pohromadě, nemá zlo šanci zmocnit se vlády. Jeden z jednorožců se však ztratí a dobro je narušeno. Černý čaroděj chce ovládnout celou Lilandgarii. Vypoští z temnoty odporné nestvůry a snaží se najít ztraceného jednorožce, aby zničil dobro jednou pro vždy a osvobodil z hlubin temnot nejmocnějšího démona všech věků a světů. Do Lilandgarie se proto vracejí elfové, aby pomohli zachránit dobro a opět nastolit rovnováhu světa.
Hodnocení: Tenhle příběh je jedním z nejúžasnějších, které jsem kdy četla. Zápletka je dokonale propracovaná. Každému čtenáři, či nečtenáři bych tuto trilogii doporučila.

Vaše Amanda

Nová Rubrika - Amandina knihovna

16. září 2012 v 20:00 | Amanda |  Amandina knihovna
Zdravím vás,
chtěla bych vám představit svou novou rubriku, která nese jméno Amandina knihovna. V této rubrice mám v plánu vám představovat různé knížky, které bych doporučila k přečtení.
Nevěřili by jste, že tolik úžasných knih, o kterých nemá svět ani tušení.

První přísvěvky očekávejte do dvou dnů.

Vaše Amanda

Fantazie v našich srdcích - Drabble

16. září 2012 v 11:32 | Amanda |  Má slova a jiné info...
Ahojky,
rozhodla jsem se zúčastnit soutěže Fantazie v našich srdcích, kterou pořádá úžasná blogařka Neara (více TADY)
Můžete si vybrat ze tří možností a to: jednorázovky, drabble a obrázku. Vše fantasy, samozřejmě.

Já si vybrala drabble, jehož slova byly: dobro, zlo, voda, stůl, dívka
Je to mé první drabble, tak mě prosím neukamenujte.


Malá dívenka ležela na květinové louce a přemýšlela o světě. Najednou jí na mysl přišla zvláštní myšlenka. Rozběhla se domů a vrazila do dveří kuchyně, kde stála její maminka u plotny a cosi míchala vařečkou. Maminka se na ní podívala a ona se zeptala. ,,Mami, co je to dobro a zlo?" řekla a zatvářila se velmi vážně. Maminka před ní na stůl položila sklenici vody. Dívka uchopila sklenici a začala lačně hltat, až byla sklenice zpola prázdná. ,,Tohle je dobro" řekla s klidem maminka, ale najednou jí odtrhla sklenici od úst.,, A tohle zlo" řekla a upustila sklenici na zem.

Vaše Amanda